Vyšetření znamének
Centrum pro léčbu otoků
Centrum pro estetickou medicínu
Centrum pro choroby kožní a pohlavní
Podiatrie a lékařská pedikůra
úvod  Úvod /

Odstranění kondylomat a bradavic

 Odstranění  kondylomat je jedním z oříšků dermatovenerologie , zvláště na pohlaví.

Co jsou bradavice:

Bradavice je nezhoubný kožní novotvar, způsobený virovou infekcí. My dermatologové se často setkávají s mylnou interpretací ze strany pacientů. Bradavicemi jsou často nazývány růžky kožní, stařecké bradavice nebo různá mateřská znaménka. Tyto útvary však nejsou virového původu a jejich léčba nebo odstranění jsou často založena na jiném principu.
Bradavice jsou nezhoubné nádorky způsobené lidským kožním papilomavirem HPV. Papilomaviry jsou běžně se vyskytující v lidské populaci a většina z nich nevyvolává u člověka žádné onemocnění.
Viry z této skupiny mohou ale způsobovat i závažnější onemocnění, jako je rakovina děložního čípku nebo jiné infekční kožní choroby. Virus HPV obsahuje dvouřetězcovou DNA, stejně tak jako v lidské populaci se vyskytuje i u jiných živočišných druhů. Všechny HPV viry jsou ale vysoce druhově specifické, proto se nemohou mezi druhy přenášet.
Virus je přenosný dotekem a může proniknout do podkoží například malým poraněním. Bradavice mají individuální inkubační dobu od několika týdnů, přes měsíce nebo dokonce roky. Člověk tedy může přenášet bradavice, aniž by sám nějaké měl.
Obvyklá místa přenosu bradavic jsou koupaliště, veřejné sprchy nebo další veřejná místa s vlhkým prostředím. Dále i šatny, koberce a veškerá místa, kde se střídají různé bosé nohy.

Prevence bradavic : Vzhledem k přenosnosti bradavic na veřejných koupalištích a sprchách se doporučuje nechodit naboso, tj. používat koupací nebo sprchovací boty.Pokud možno, snažte se celkově vyhnout kontaktu s infikovanými jedinci (zvláště sdílení sprchy apod.).Doporučuje se také hygiena a pravidelná desinfekce obuvi a punčoch. Dodržování hygieny na veřejných koupalištích a bazénech by mělo být samozřejmostí, záleží bohužel jen na provozovateli.

Co jsou kondylomata:

Nejznámějším druhem jsou genitální bradavice, kondylomata. Kondylomata se přenášejívýhradně pohlavním stykem. Postihují vlhké prostředí pohlavních sliznic, kde jsou nejprve menšími narůžovělými útvary, rychle se rozrůstají a splývají do větších květákovitých útvarů. Objevit se mohou jak u muže, tak u ženy, v celé oblasti pánevního dna. Patří u nás k jedné z nejrozšířenějších pohlavně přenosných chorob. Častěji postihuje osoby se sníženou imunitou například v průběhu nemoci či u atopického ekzému nebo těhotné ženy.


Léčba : Léčba patří vždy do rukou DERMATOLOGA, jen ten ví , co Vám odstraňuje.

Současná kožní medicína nabízí několik možností, jak různé druhy bradavic léčit. Důležité je v léčbě vytrvat, vše konzultovat se svým kožním lékařem a dodržet veškerá doporučení, která se léčby týkají.Jednou z nejznámějších terapií je tzv. kryoterapie. Obecně jde o „zmrazení“ bradavice tekutým dusíkem nebo jinou silně podchlazenou látkou. Léčí se takto obecné a ploché bradavice, léčba je přípustná i pro kondylomata. Zmrazování je krátkodobě bolestivé, není však třeba se obávat, bradavice mají tendenci po zmrazení rychle ustupovat a u menších bradavic často ani není potřeba kryoterapii opakovat. Za několik dnů se vytvoří na zmrazeném místě puchýř, se kterým bradavice sama odpadne.Tato cesta není ale vhodná pro děti a na plosky nohou.

Další možnost odstranění bradavic je chirurgická cesta. Odstraňují se tak bradavice a kondylomata většího rozsahu, zákrok se provádí většinou v místní narkóze (krém EMLA nebo injekční anestezie ). Menší útvary jako nitkovité bradavice je možné vyoperovat ostrou lžičkou.

Některé druhy bradavic, zejména vulgární bradavice lze odstranit pouze konzervativní léčbou. K tomuto účelu se využívá kyselina salicylová, po jejíž aplikaci zrohovatělé útvary postupně změknou a jsou odstraňovány bezbolestně skalpelem či nůžkami.Používají se přípravky na recept ale i volně prodejné v lékárně. Léčba patří vždy do rukou

Jak již bylo řečeno výše, imunitní systém si někdy s bradavicemi poradí sám, a proto se může stát, že léčebné zásahy nejsou potřeba. Navštívit kožního lékaře je ale doporučeno pokaždé. Pokud se s účinnou léčbou začnete včas, předejdete rozsáhlým výsevům bradavic a svízelné a zdlouhavé léčbě několika útvarů.

Některé současné vakcíny proti rakovině děložního čípku obsahují protilátky i proti některým virům způsobující nepříjemná kondylomata.

Co jsou kondylomata  ?

Nejznámějším druhem jsou genitální bradavice, kondylomata. Kondylomata se přenášejívýhradně pohlavním stykem. Postihují vlhké prostředí pohlavních sliznic, kde jsou nejprve menšími narůžovělými útvary, rychle se rozrůstají a splývají do větších květákovitých útvarů. Objevit se mohou jak u muže, tak u ženy, v celé oblasti pánevního dna. Patří u nás k jedné z nejrozšířenějších pohlavně přenosných chorob. Častěji postihuje osoby se sníženou imunitou například v průběhu nemoci či u atopického ekzému nebo těhotné ženy.

Léčba kodylomat : na našem pracovišti užíváme dvojí terapii 
1. imunoterapie-pomocí modulátoru imunitní odpovědi
imiquimodu- ALDARA,to znamená, že k dosažení svého účinku využívá imunitní systém, tj. přirozené obranné mechanismy těla. Po nanesení na kůži imichimod lokálně působí na imunitní systém, aby spustil uvolňování cytokinů, včetně interferonu. Tyto látky přispívají k hubení virů způsobujících tvoření bradavic či abnormálních buněk v kůži, ze kterých se vyvíjí rakovina kůže nebo keratózy.Četnost aplikace krému Aldara™ i doba trvání léčby závisejí na onemocnění, které se přípravkem léčí.Tento lék je dostupný pouze na lékařský předpis.

2. terapie ablačním laserem - velmi efektní a  bez jizvy- nejčastější 
3. vyjímečně projevy seškrabujeme ostrou lžičkou , což často vede k jizvičkám

ceny za zákroky jsou dohodou podle množství bradavic , ale také se metoda volí  podle  umístění bradavic , podle  věku pacientka ....

Kondyloma u mužeKondylomata u ženy-částečné odstranění laserem
Navigace
Nabídka
Rychlý kontakt
Newsletter
Orlová
Tel.: +420 596 230 100
Mob.: +420 731 444 995
           +420 731 444 997
Karviná
Tel.: +420 596 380 644
Mob.: +420 731 444 998
NAPIŠTE NÁM NAPIŠTE NÁM
poradna PORADNA
Přihlašte se k odběru a získávejte nejnovější informace.

 
 

Vzhled.cz
Vytvořilo ELINE web s.r.o.
Copyright 2014 AR MEDICAL s.r.o., všechna práva vyhrazena
NAŠI PARTNEŘI
webdesign ostrava

facebook