Vyšetření znamének
Centrum pro léčbu otoků
Centrum pro estetickou medicínu
Centrum pro choroby kožní a pohlavní
úvod  Úvod /

Odstranění znamének

 V této kapitole Vás seznámíme s možnostmi odstranění znamének :

Úvodem důrazně upozorňujeme pacienty, nikdy si nenechejte odstranit znaménko či skvrnu bez dermatologem ! Odstranění znaménka musí být  VŽDY odborné,  jinak může jít o život! 
Na druhé straně odstranění u dermatologa se nebojte, je většinou nebolestivé a hlavně Vás zbaví potíží.1. Klasická excize = klasické ošetření

 

Provádíme klasické excize, tedy vyříznutí útvaru, s určitou rezervou a do nutné hloubky a následnou suturou (sešitím) nadstandardním atraumatickým materiálem na celém kožním povrchu se zachováním linií řezu, tak, aby se výsledná jizvička byla co nejvíce nenápadná.

Kdy děláme EXCIZI ?
a/ Tato je  indikovaná u klasických pigmentovaných i kosmeticky rušivých znamének, které se musí odstranit v celém rozsahu , ale i u světlých výrustků, které jsou podezřelé. Důrazně upozorňuji pacienty, nikdy si nenechejte odstranit znaménko či skvrnu bez vyšetření dermatologem ! Odstranění znaménka musí být odborné,  jinak může jít o život!
b/  v rámci kožní diagnostiky některých kožních chorob - tzv. probatorní excize a s následnou histologickou (pod mikroskopem) diagnostikou v dermatohistopatologické laboratoři  - zde se bere jen malá část , nejčastěji 4mm kousek kůže s lékařem označeného ložiska.
Zákrok nesmíte absolvovat s léky ředící krev např. WARFARIN.

excize -znamínko po vyříznutí                                     excize - znamínko po zašití


2.Shave-excize = seříznutí

Co odstraňujeme ?

            kožní výrůstky: bradavice, milia, fibromy, jen některá znaménka k tomu vhodná a některé jizvičky (i po akné)

Jakým způsobem probíhá ošetření?

 

Výsledný efektPoznámka: Lékař při vyšetření posoudí typ kožního defektu a rozhodne, zda použít shave-excizi nebo klasické odstranění s histologickým vyšetřením viz excize.
 3. Vysokovýkonný (hard) erbiový FOTONA FIDELIS Er:YAG laser a vysokovýkonný CO2 laser


Používá se k odstranění či korekci - keloidů, bradavic, kožních výrůstků , keratos, ke korekci jizev, pro výbrus kůže-skin resurfacing, chirurgické incize a excize, odpařování a koagulace měkkých tkání, kompletní nebo částečná resekce lézí nebo orgánů.
Erbiový laser je velmi šetrný, u malých zákroků se ošetřené místo hojí během týdne (bez šití rány, jizvy a další nutné kontroly).
CO2 laser je také velmi šetrný , vhodný pro cévnatější léke a hlavně k řešení jizev - popáleniny a akne
                                                     také se úspěšně užívá k omlazení pleti.

Často doplňuje shave-excizí
Často bereme vzorek tkáně na histologii


Bolestivost:

při ošetření je pociťován mírně "palčivý" pocit či pocit pálení, maličké projevy na kůži se dají odstraňovat bez znecitlivění, u větších se použije injekční anestezie nebo znecitlivující mast EMLA.

Průběh:

bezprostředně po ošetření vznikne malá ranka, kterou lze přirovnat k odřenině a která se hojí stroupkem,těsné okolí ranky může být zarudlé.Při odstranění více projevů v určitých lokalitách může dojít k otoku , který během několika dnů zcela ustoupí.Budete o tom informováni.Ranka se bezprostředně po zákroku povětšinou kryje náplastí s antibiotikem a následně pro domácí péči doporučujeme použití desinfekční a epitelizační masti-dostane pacient v recepci.

Doporučení:

Ošetřené místo vždy chráníme před slunečním zářením vysokými ochrannými faktory 50+. Jiná zvláštní opatření nejsou nutná, podrobnosti Vám sdělí lékař.Pokud byl Váš vzorek z jakékoli metody odstranění odeslán na histologické vyšetření, výsledek je povětšinou do 2 týdnů , prosím volejte recepci 731 444 995 pro bližší informace.


Nový server o znaménkách s naší klinikou VZHLED
Zachraňte si život a přijďte si znaménka vyšetřit.
14.02.2016
nahoru NAHORU
tisk TISK
Navigace
Nabídka
Rychlý kontakt