Vyšetření znamének
Centrum pro léčbu otoků
Centrum pro estetickou medicínu
Centrum pro choroby kožní a pohlavní
úvod  Úvod / Centrum pro estetickou medicínu

Centrum pro estetickou medicínu

V této kapitole Vás seznámíme s možnostmi odstranění znamének :


Úvodem důrazně upozorňuji pacienty, nikdy si nenechejte odstranit znaménko či skvrnu bez vyšetření dermatologem ! Odstranění znaménka musí být VŽDY odborné, jinak může jít o život!  Na druhé straně odstranění u dermatologa se nebojte, je většinou nebolestivé a hlavně Vás zbaví potíží.

 

1. Klasická excize = klasické ošetření


Provádíme klasické excize, tedy vyříznutí útvaru, s určitou rezervou a do nutné hloubky a následnou suturou (sešitím) nadstandardním atraumatickým materiálem na celém kožním povrchu se zachováním linií řezu, tak aby se výsledná jizvička byla co nejvíce nenápadná.
 

Kdy děláme EXCIZI ?


 

Průběh :

pacient přichází najedený a napitý, pokud není domluveno jinak, dále se probere anamnéza (někdy už při konsultaci), položení na lůžko, desinfekce plochy, umrtvení povětšinou lokálním anestetikem injekcí, pak následuje zákrok- NEBOLÍ, zašije se rána atrumatickým stehem, ošetří se , zalepí a odebraný vzorek se odesílá na histologické vyšetření.
Doma ranku neomývat, pokud je jakákoliv komplikace, navštívit naše pracoviště. Stehy se vytahují cca za 5-10 ní podle lokality, poučí Vás lékař či sestra.
K zákroku si vzít seznam léků , který berete!
Zákrok nesmíte absolvovat s léky ředící krev např. WARFARIN.

 

2.Shave-excize = seříznutí

Co odstraňujeme ?

kožní výrůstky: bradavice, milia, fibromy, mateřská znaménka k tomu vhodná a některé jizvičky (i po akné)
 

Jakým způsobem probíhá ošetření?

Výsledný efekt


Poznámka: Lékař při vyšetření posoudí typ kožního defektu a rozhodne, zda použít shave-excizi nebo klasické odstranění s histologickým vyšetřením viz excize.

exisem

Před a po - těsně po zákroku

 

3. Vysokovýkonný (hard) erbiový FOTONA FIDELIS Er:YAG laser a vysokovýkonný CO2 laser


Používá se k odstranění či korekci - znamínek , keloidů, bradavic, kožních výrůstků , keratos, ke korekci jizev, pro výbrus kůže-skin resurfacing, chirurgické incize a excize, odpařování a koagulace měkkých tkání, kompletní nebo částečná resekce lézí nebo orgánů.

Erbiový laser je velmi šetrný, u malých zákroků se ošetřené místo hojí během týdne (bez šití rány, jizvy a další nutné kontroly). CO2 laser je také velmi šetrný, vhodný pro cévnatější léke a hlavně k řešení jizev - popáleniny a akne také se úspěšně užívá k omlazení pleti. Často doplňuje shave-excizi.


Bolestivost:
při ošetření je pociťován mírně "palčivý" pocit či pocit pálení, maličké projevy na kůži se dají odstraňovat bez znecitlivění, u větších se použije injekční anestezie nebo znecitlivující mast EMLA.

Průběh:
bezprostředně po ošetření vznikne malá ranka, kterou lze přirovnat k odřenině a která se hojí stroupkem,těsné okolí ranky může být zarudlé.Při odstranění více projevů v určitých lokalitách může dojít k otoku , který během několika dnů zcela ustoupí.Budete o tom informováni.Ranka se bezprostředně po zákroku povětšinou kryje náplastí s antibiotikem a následně pro domácí péči doporučujeme použití desinfekční a epitelizační masti-dostane pacient v recepci.

Doporučení:
Ošetřené místo vždy chráníme před slunečním zářením vysokými ochrannými faktory 50+. Jiná zvláštní opatření nejsou nutná, podrobnosti Vám sdělí lékař.


Pokud byl Váš vzorek z jakékoli metody odstranění odeslán na histologické vyšetření, výsledek je povětšinou do 2 týdnů , prosím volejte recepci 731 444 995 pro bližší informace.


Aplikace výplní
nově aplikujeme výplně s vysoce kvalitní kyselinou hyaluronovou
15.12.2020
nahoru NAHORU
tisk TISK
Navigace
Nabídka
Rychlý kontakt