Vyšetření znamének
Centrum pro léčbu otoků
Centrum pro estetickou medicínu
Centrum pro choroby kožní a pohlavní
úvod  Úvod /

Psoriása- Excimer

Excimerové laserové světlo proti lupénce, vitiligu, atopickému ekzému a dalším chorobám.


Inovativní ošetření excimerovým světlem dokáže řešit problémy tam, kde to už leckdo vzdal. 

Jako zázrakem dokáže léčit nevyléčitelné nemoci jako je lupénka, vitiligo či leukoderma, ale zbaví vás také problémů s akné .

 

Excimerové 308 Nm UV světlo je monochromatické excimerové světelné záření používající XeCl jako zdroj záření pro vyvolání apoptózy buňěk a zlepšení syntézy pigmentu, což se ukázalo být efektivní u mnoha kožních nemocí s potřebou přesného ošetření. Pro jeho výbornou účinnost, krátkou dobu ošetření a menší nepříznivé účinky je považováno za nejefektivnější způsob léčby  vitiliga, lupénky a dalších kožních onemocnění. 

 

Excimerová léčba je rychlá, bezbolestná a pro pacienty časově nenáročná.

 

PSORIÁZA:

 

Na rozdíl od zdravé kůže snesou lupénková ložiska mnohem vyšší dávku UVB záření, kterou právě excimerové světlo dokáže generovat. Záření je tak násobně intenzivnější než v případě UV lampy-klasické světloléčby. Paprsek  je ale zároveň cílený, ozáří jen poškozenou kůži a té zdravé se vyhne. Vysoké dávky energie jsou totiž vedeny aplikačním otvorem  o různých velikostech podle ložiska , které chceme ozářit.

 

Viditelné zlepšení pacienti pozorují už po 2 až 3 týdnech excimerové léčby, optimálního výsledku dosahují po 6 až 12 sezení, přitom docházejí na laserovou terapii zhruba 1-2x týdně. 

 

Excimerovým laserem lze také snadno ozářit oblasti, které jsou tradičními metodami léčby těžce přístupné nebo často na léčbu nereagují. Jsou to například vlasatá část hlavy, dlaně či chodidla.

V indikaci psoriása,tedy lupenka-  plně hradí pojišťovny.

 

VITILIGO:

 

Nejen na psoriázu - lupénku, ale i nepigmentové skvrny- vitiligo.

Účinný je především u vitiliga, kožního onemocnění, při němž dochází ke ztrátě buněk tvořících kožní pigment. Projevuje se tím, že nemocní mají světlé skvrny na kůži, a to nejčastěji okolo prstů, úst, očí či třísel.

Léčba excimerovým světlem má stejné pozitivní výsledky jako u léčby lupénky, tato terapie je díky vyšším dávkám účinnější, ošetřuje přímo postižené místo a přitom nezatěžuje okolní zdravou kůži.

Na rozdíl od léčby lupénky ale laserovou terapii vitiliga a dalších onemocnění pojišťovna nehradí.

 

 

O přesném postupu ošetření budete informování při vstupní konsultaci u lékaře, vstupní konsultace je hrazena zdravotní pojišťovnou.

 

Objednávka : 731 444 995,997    

 


nahoru NAHORU
tisk TISK
Navigace
Nabídka
Rychlý kontakt