Vyšetření znamének
Centrum pro léčbu otoků
Centrum pro estetickou medicínu
Centrum pro choroby kožní a pohlavní
úvod  Úvod /

Znepříjemňují Vám otoky život?

Vážení klienti,
naše lymfologické pracoviště je nositelem CERTIFIKÁTU KVALITY.

       

Znepříjemňují Vám otoky život?

 

Vážené klientky a vážení klienti,
naše centrum Vám nabízí komplexní léčbu otoků sestávající se z odborné konsultace, ruční a přístrojové lymfodrenáže, obinadlové komprese (standartní i nadstandartní obinadla) s pravidelnou edukací lymfologickou sestrou, dále nepřebernou škálu kompresivních pomůcek hrazených i nehrazených pojišťovnou, edukační materiály ke cvičení a v neposlední řadě i pomoc psychologickou .

K prvnímu vyšetření se standardně objednáte do ambulance v Karviné nebo v Orlové. Lymfodrenáže a další procedury se již provádíme na obou ambulancích , jak v Orlové tak v Karviné.

Obraťte se na telefonní čísla, zde se můžete objednat:
Nějakou formou otoku trpěl čas od času snad každý, takový otok většinou spontánně vymizí.
Co ale dělat, když otok zůstává, nebo se často opakuje a nikdy nevymizí úplně?¨

Většina z nás samozřejmě ví, že v těle existuje krevní oběh. O tom, že existuje současně i oběh lymfatický, nemá mnoho lidí ani potuchy. Jde o síť lymfatických cév a vmezeřených mízních uzlin, které shromažďují lymfu z celého těla a odvádějí ji zpět do krevního oběhu, jejich správná funkce má velký význam v obraně proti nádorům a infekcím.

Pokud tento systém špatně pracuje, ať už z příčin vrozených nebo získaných, dochází k městnání lymfy a vzniku otoků, kterým se odborně říká lymfedémy.
Vrozené příčiny (primární lymfedémy) jsou často dané nekompletním vývinem lymfatických cév a uzlin a začnou se projevovat v raném dětském věku.
Příčiny získané (sekundární lymfedémy) jsou mnohem častější- jedná se o otoky po úrazech, zlomeninách, operacích, po nádorech - prsu, dělohy a dalších nádorech v dutině břišní. Tyto otoky se mohou projevit bezprostředně, ale i s několikaletým zpožděním.

Léčba takového otoku musí být komplexní, proto v Hornické nemocnici a.s. Karviná - Nové Město vzniklo při kožní ambulanci pracoviště, které se problematikou komplexní terapie otoků zabývá.Později jsem rozšířili pracoviště i do Orlové.

Vyškolený lékařský a sesterský tým je připraven se o Vás postarat: jak určením správné diagnózy Vašeho otoku, tak následnou léčbou, která se skládá z manuální (tedy ruční) lymfodrenáže, dále z lymfodrenáže přístrojové (presoterapie), léčebného tělocviku a hlavně kompresivního bandážování a aplikace kompresivních punčoch. Pro pacienta je důležité, že ve zdravotních indikacích  se hradí tyto zákroky ze zdravotního pojištění.

Tyto metody se ale dají užít i za kosmetickým účelem jako je léčba celulitidy (pomerančové kůže) či akné. Pokud Vás podobné potíže trápí, můžete se objednat na telefonním čísle 731 444 998 v Karviné nebo na 731 446 996, 731 444 995 v Orlové


nahoru NAHORU
tisk TISK
Navigace
Nabídka
Rychlý kontakt